http://http://safe.wz.cz/
PC bezpečnost 
Home  
 
 

 

Nabídka nejen pro webmstery:

 
Neschopnost Telecomu změnit tarif internetu

 

1.2. Telecom nabídl nové produkty v připojení k internetu. Rozhodl jsem se změnit svůj tarif Internet Broadband 512/128 (datový limit 10 GB) na Internet Expres Extreme 2048 (bez datového limitu. Vstoupil jsem přes internet do aplikace „Moje konto“, v dostupných službách jsem zvolil novou službu, v aplikaci se objevilo Internet Expres Extreme 2048 – služba vyžádána 1.2.2006. A nyní jsem se začal těšit na rychlejší internet bez limitu.

 

2.2. Volám na 800123456 v jiné věci a mimo jiné se dotazuji, jak dlouho změna bude trvat. Dostává se mi odpovědi, že do tří pracovních dnů od podání žádosti.

 

4.2. Stále mám starou službu, na počátku února se nevynulovala data jako obvykle, ale domnívám se, že už brzy budu mít novou službu bez limitu, takže mi to moc nevadí. Do limitu mi zbývají 2 GB.

 

7.2. Stále mám starou službu, jelikož jsem známým v jejich aplikaci „Moje konto“ navyšoval rychlost a změna proběhla do tří dnů, volám na Telecom a dotazuji se, kdy se změna projeví. Operátor mi sděluje, že je v systému nějaká chyba a že má žádost o změnu neprošla korektně. Slibuje vše napravit a změnu tarifu (jak vzletně nazývají migraci) slibuje do tří dnů. Je to celkem logické, 10.2. končí mé fakturační období a myslím si, že od 11.2. budu mít nový terif.

 

11.2. Nic se neděje, píšu v aplikaci „Napište nám“ na www.internetexpres.cz žádost o řešení mého požadavku. Dostávám automaticky generovanou odpověď „děkujeme Vám za Váš dotaz či připomínku. Budeme se Vám snažit odpovědět co nejdříve.“

 

14.2. Stále se nic neděje. Na lince 800123456 si mne přehazují jako horký brambor, při přepojování někam jinam se hovor z 90% vždy ztratí. Hudbu z reklamního šotu na internet, která vyhrává při čekání na operátora, už nemohu ani slyšet. Není možné se ale s operátory spojit. Hovor končí několikrát po pětiminutovém čekání lakonickým sdělením, že všichni operátoři hovoří se zákazníky a že mám zavolat jindy. Posílám tedy znovu žádost přes „Napište nám“ – automat funguje („děkujeme Vám za Váš dotaz či připomínku. Budeme se Vám snažit odpovědět co nejdříve.“)

 

21.2. Na lince 800184084 mi sice v pátek sdělili, že do tří dnů bude služba funkční, ale bohužel se nic neděje. Doufám ale, že snad už alespoň mou žádost o změnu vzali na vědomí. Takhle si opravdu služby nepředstavuji.

 

25.2. Na lince 800123456 mi sdělili, že se mám obrátit na "techniky" a že mne tam přepojí. Jako vždy po několika minutách vyhrávání hitu z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, se hovor ztratil. Vyvolal jsem techniky znovu, ale zde mi řekli, že nedostali podnět z obchodního oddělení. Nikdo mi nebyl schopen sdělit, kdo je zodpovědný za skutečnost, že vlastně nikdo nemůže nic dělat. Absolutní bezmocnost. Třetí (a poslední) pokus napsat na aplikaci „Napište nám“ (výsledek stejný „děkujeme Vám za Váš dotaz či připomínku…“)

 

28.2. Na lince 800123456 jsem dostal velice příznivou zprávu. Paní Veverková z Obchodního oddělení mi vítězoslavně sdělila, že problém je odstraněn a všechny žádosti, které jsou k tomuto datu rozpracované, budou 1.3. vyřízeny. Jedná se prý o oficiální, ač interní sdělení Telecomu. Když jsem se zeptal, jestli tedy budu mít 1.3. změněný tarif, odpověděla, že z 99% ano.

A ještě jeden zápis z 28.2. Pozor! První reakce na mé e-maily: Velmi se Vám omlouváme za zpoždění ve zpracování Vámi zaslaného dotazu. Toto zpoždění bylo způsobeno technickou chybou v našich systémech. Věříme, že se již tato situace v budoucnu nebude opakovat
a děkujeme Vám za pochopení. Dle provozních podmínek pro poskytování Veřejně dostupné služby připojení k Internetu poskytovatel zřizuje službu bez zbytečného odkladu, pokud je to technicky možné. Nelze tedy přesně sdělit, kdy dojde ke zřízené nové služby. Váš požadavek na změnu služby je v současné chvíli řešen na specializovaném pracovišti. Velmi se Vám za zdržení omlouváme a doufáme, že se nám podaří změnu služby v nejbližší době dokončit.

 

Den 29. - 1.3. Stále se nic neděje. Při náhledu do "Mojeho konta" ráno zjišťuji, že jsem již stáhl za březen 4,2 GB (technicky absolutně nemožné při rychlosti 512 = nesmysl), volám technikům a podávám zároveň stížnost (tu přebírá paní Jana Mokrá).

 

Den 30. - 2.3. Data na chvíli skočila na nulu, ale při opětovném pohledu opět přes 4 GB.

 

Den 31. - 3.3. Paní Petra Miková chápe situaci a slibuje, že zajistí řešení. Prý bude volat 4.3. mezi 12. a 18. hod.

 

Za doby svých pokusů o vyřešení problému jsem zjistil, že absolutně nefunguje komunikace mezi Obchodním a Technickým oddělením Telecomu. Řešení je absolutně nemožné. Technické oddělení říká, že nemá podklady z Obchodního, Obchodní naopak háže problém na Technické. Operátoři jsou nekompetentní a vypadá to, že tam jsou jen k uklidňování rozlícených zákazníků. Pokud mi řeknou, že mne přepojí jinam, hovor se téměř se stoprocentní jistotou ztratí (úplně vypadne, nebo se vrátí do původní nabídky). Pokud mi slíbí někdo, že mi zavolají po prověření problému zpět, je jistota  také 100% - nikdy nikdo nezavolal. Za dobu komunikace jsem hovořil s následujícími pracovníky (nemám je napsány všechny) : Topolová, Honzátko, Bečan, Mirvaldová, Nedbálek, Tandler, Kapitán, Mokrá, Šedivý, Vojtovičová, Veverková, Miková a další. Všichni velice slušným tónem slibovali řešení do několika málo dnů.

 

Den 32. - 4.3. se pokouším o jiný kontaktní kanál. Píšu přímo na IOL Techhelp. Popisuji situaci a žádám o opravu stavu evidence stažených dat i okamžité zavedení služby, o kterou jsem požádal už 1. února 2006.

Dnes jsem zjistil, že se původní datum žádosti o změnu služby v aplikaci Moje konto změnilo z 1.2.2006 na 24.2.2006. Co to znamená, nevím.

 

Den 33. - 5.3. mne pan Oldřich Nejedlý vyslechl a slíbil mi, že se spojí s paní Mokrou, která mi zavolá zpět. A světe div se, paní Mokrá opravdu zavolala! Bylo jí líto, jaké trable mám s internetem a slíbila mi, že v pondělí dopoledne (6.3.) bude urgovat řešení stížnosti a že mi určitě zavolá informaci o stavu záležitosti mezi 12. a 18. hod. Nikdo nevolal…

 

Den 34. - 6. 3. Paní Mokrá se neozvala, na lince 800123456 mi pan Zdeněk Kuchař sdělil, že do 21 dnů od vyžádání změny musí být změna provedena. Divil se, že se tak dosud nestalo, vzal si telefonní číslo a slíbil, že se spojí s techniky, kteří mi okamžitě zavolají a věc dořeší. Nikdo se neozval.

 

Den 35. - 7.3. Pan Čepický na lince 800184084 mi sdělil, že v databázi vidí, že věc se řeší a že napíše zprávu „řešiteli“, který se se mnou spojí. Ještě v době hovoru panu Čepickému přišla zpráva potvrzující, že „řešitel“ informaci přečetl. Nikdo ale nevolal.

Večer jsem zjistil, že v aplikaci „Moje konto“ jsou stažená data vynulována (aspoň něco), ale ve Zrušených službách! mám službu Internet Expres Extréme 2048 zrušenu dokonce 2x 4.3. a 6.3. Že bych byl opět na začátku pouti?

 

Den 36. - 8.3. Radost z vynulovaného počítadla dat byla předčasná. Ráno stažená data ukazovala znovu nesmyslných 5,763 GB. Volám 800184084, náhoda mi znovu přihrála na mobil pana Čepického. Ten se divil, že mi „řešitel“ nevolal a slíbil, že ho k tomu znovu vyzve. Sám mi zavolá za hodinu, zdali se „řešitel“ mého problému ozval.

„Řešitel“ se neozval, volal ale pan Čepický! Sdělil mi, že bude tlačit na Řešitele, aby mi zavolal.

Jelikož v aplikaci Moje konto nebyl vůbec můj požadavek vidět (původní z 1.2. se změnil na 24.2. a ten nakonec úplně zmizel), zadal jsem požadavek na změnu ve 14:45 znovu. Sdělení po zadání žádosti, že změna bude provedena za několik dní, se musím srdečně zasmát.

„Řešitel“ se ozval. Je jím David Foldyna z oddělení stížností. Omlouval se za chybu systému, prý byla odhalena 21.2. (já jsem o ní věděl už 7.2.), slibuje řešení do 5 dní, navrhuje nějaký bonus na volání (nepotřebuji, mám telefon jen kvůli internetu) a také možnost nějaké kompenzace ze strany Telecomu za problémy, vzniklé jejich chybou. Prý se budou „hojit“ na firmě dodávající vadný software. Kompenzaci prý mám nárokovat na adrese Český Telecom a.s., útvar reklamací a stížností, Masarykovo nám. 2655, 530 02 Pardubice – Zelené předměstí. Pochopil jsem ale z jeho vysvětlení, že problém byl vlastně způsoben tím, že jsem o změnu požádal.

 

Den 37. - 9.3. Zaslal jsem tento elaborát (dny 1.2. – 8.3.) panu Janu Krausovi, hlavnímu protagonistovi reklamy na rychlý internet od Telecomu s poznámkou: Vím, že to číst nebudete, ale kdyby přece jen, tak si uděláte alespoň trochu obrázek o službě, kterou tak sveřepě propagujete...

 

Den 38. - 10.3. v 0:29 mi přišla odpověď z adresy jan.kraus@gmail.com:

Zase abyste si nemyslel, že máte vždycky pravdu: četl jsem to a poslal Telecomu.
S pozdravem
Jan Kraus

Má odpověď zněla: Dobrý den, vidím, že jsem se opravdu mýlil, ale předpokládám, že Vám také okamžitě přišla odpověď vygenerovaná automatem:

 Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Váš dotaz či připomínku. Budeme se Vám snažit odpovědět co nejdříve.
S pozdravem,
ČESKÝ TELECOM, a.s.,

to znám velice důvěrně, tím totiž vše končí...

 

Den 39. - 11.3. Letmý náhled do aplikace Moje konto: Přenesená data 0GB, do Zrušených služeb skočilo mé poslední zadání změny tarifu z 8.3.

 

Den 43. - 15.3. Uplynulo 7 dní od slibu pana Foldyny, že problém bude vyřešen, nikdo nevolal, rychlost stále nenavýšena. Na lince 800123456 v 10:40 paní Trávníčková slibuje, že zkontaktuje pana Foldynu a zajistí, aby zavolal a sdělil, v jakém stádiu je řešení stížnosti.  V přenesených datech opět naskakuje 6,582GB.

Pan Foldyna se samozřejmě s informací neozval, volám tedy znovu večer. Paní Hana Šubová mě chápe, prý musím být trpělivý. Předá panu Foldynovi mou žádost o to, aby mi zavolal a informoval mne, jak pokračuje řešení problému.

Nikdo se neozval, nic se neděje.

Den 45. – 17.3. Na čísle 800123456 hovořím s panem Stanislavem Beňkou a požaduji, ať mi pan Foldyna zavolá a informuje mne, jak postupuje řešení problému a kdy bude tarif změněn. Nikdo se neozval.

Posílám dosavadní historii marné snahy o změnu tarifu znovu přes formulář „Napište nám“ na na adrese www.internetexpres.cz. Automat odpovídá (Budeme se Vám snažit odpovědět co nejdříve… - to už znám). Posílám jej i na adresy iol@iol.cz, info@telecom.cz a techhelp@iol.cz.

 

Den 46. 18.3. Na lince 800123456 se po volbě „Navýšení rychlosti internetu“ ozývá hlášení: „Dovolujeme si Vás upozornit, že aplikace Moje konto na stránkách www.internetexpres.cz

nefunguje. V tuto chvíli odstraňujeme technické problémy, které se vyskytly. Prosíme, zkuste ji využít později.“ Konečně se blížím cíli snažení?

Ve 22:30 mi paní Šárka Kočolková na lince 800123456 sděluje, že vyzve „řešitele“ aby mne informoval, jak řešení pokračuje. Dříve než v 20.3. to prý ale nebude.

 

Den 49. 21.3. Na lince 800123456 mi v 11:00 slibuje paní Řihošková, že bude u Řešitele urgovat, aby mne informoval, jak postupuje řešení. Určitě mi prý zavolá ještě dnes. Nikdo nevolal…

Večer ve 22:45 opět volám. Paní Kopecká chápe situaci a velmi ji to mrzí. Slibuje, že napíše panu Řešiteli Foldynovi mail, aby mne kontaktoval. Když ji ale sděluji, že se tak stalo už několikrát a pan Foldyna se mi nikdy s informací neozval, slibuje mi, že 23.3. (pan Řešitel má totiž dovolenou na zotavenou) se s ním telefonicky spojí a bude vyžadovat, aby mi zavolal, případně mi zavolá sama.

 

Den 50. 22.3.2006 Dnes je to přesně 50 dní. Změna tarifu stále neprovedena.

 

Den 51. 23.3.2006 Pan Foldyna se neozval, na č. 800123456 mě paní Helena Sauerová sděluje, že záležitost je rozpracována a že opět bude urgovat u pana Foldyny, aby splnil svůj slib a informoval mne, kdy mohu očekávat dořešení problému.

 

Den 52. 24.3.2006 Prostřednictvím operátora pana Jandy podávám stížnost na pana Foldynu, jeho liknavé řešení problémů a neplnění slibů daných zákazníkovi.

 

Den 55. 27.3.2006 Rychlost nenavýšena, pan Foldyna stále mlčí. Večer volám na 800123456 a slečna Kateřina Vavrošová mne ujišťuje, že osobně doručí panu Foldynovi urgenci žádosti o informaci, jak probíhá jeho řešení.

 

Den 57. 29.3.2006 Rychlost nenavýšena, tarif nezměněn, nikdo mne neinformoval. Píšu písemnou stížnost na Telecom.

 

Den 59. 31.3.2006 Jelikož se nic neděje a vlastně dle aplikace „Moje konto“ nemám o službu vůbec zažádáno, žádám přes formulář znovu. Má žádost okamžitě skáče do „Zrušených služeb“.

 

Den 60. 1.4.2006 Dnes je to 2 měsíce od podání požadavku, rychlost nenavýšena, tarif nezměněn. Paní Gajadošová mne konejší tím, že dojde k brzké nápravě a že vyzve pana Foldynu, aby mne informoval (řekl jsem ji, že nevěřím, že by to někdy udělal, protože od 8.3. si hraje na mrtvého brouka). Pohledem na „Přenesená data“ zjišťuji, že jsem od rána stáhnul přes 7 GB. Je to nesmysl, při rychlosti 512 to není technicky možné, měření množství stažených dat nefunguje a přestože jsem na to upozornil již několikrát, k nápravě nedošlo.

Večer nešel asi hodinu internet. Když naskočil, tak jsem zjistil, že se mi změnila IP adresa (ačkoliv nemám IP stálou garantovanou, tak poslední změna proběhla asi před 14-ti měsíci), domníval jsem se, že to je signál toho, že se něco konečně pohnulo kupředu. Bohužel ne. Rychlost nezměněna, tarif stejný.

 

Den 62. - 3.4.2006 Rychlost nenavýšena, tarif nezměněn. Rozhodl jsem se poslat doporučenou písemnou stížnost na ředitelství Telecomu.

 

Text stížnosti:

 

Český Telecom a.s.

Olšanská 55

130 00 Praha - Žižkov

 

3. dubna 2006

 

Věc:  Stížnost na liknavý postup Telecomu při změně internetového tarifu

(telefonní číslo xxx xxx xxx, majitel stanice: adresa)

 

 

Od 1. února začal Telecom nabízet nové produkty v připojení k internetu. Rozhodl jsem se změnit svůj tarif  a prostřednictvím internetu jsem zadal hned 1.2.2006 žádost o změnu z Internet Broadband 512/128 (datový limit 10 GB) na Internet Expres Extreme 2048 (bez datového limitu).

Dnes uplynuly skoro dva měsíce od podání žádosti o změnu tarifu (migraci) a mám stále starou službu (pomalejší, s datovým limitem a dražší, než je ta, kterou jsem objednal). Změnu služby jsem několikrát urgoval. Zpočátku mne operátoři vyzývali k trpělivosti, pak už několikrát už slibovali „jistý termín“, kdy služba bude funkční.

Vždy jsem čekal, zda termín bude splněn, nikdy se tak nestalo. Problém, který vznikl při počátečním návalu žádostí poškozením databáze objednávek, byl zjištěn hned 7. února. Od té doby uplynulo už dost času na to, aby byl vyřešen. Systém, jakým komunikují operátoři a zaměstnanci na lince 800123456 je pro řešení této záležitosti nevyhovující. Na mé opakované žádosti posílané mailem na Vaši adresu z aplikace „Napište nám“ nikdo nikdy nezareagoval, zaměstnanci a operátoři, kteří slíbili, že řešení problému „pohlídají“ a budou mne brzy informovat, se již nikdy neozvali.

Jelikož potřebuji nutně ke své práci rychlý internet bez datového limitu, žádám Vás o okamžitou nápravu a vyřešení problému, který jste zavinili sami předčasným spuštěním neodladěného programu evidujícího požadavky na změnu tarifu. V případě, že má stížnost nebude v co nejkratší době vyřešena a tarif mi nebude, předám veškeré podklady o mé marné dvouměsíční snaze médiím. Rovněž Vás žádám, abyste uvažovali o nějakém bonusu na mé služby, protože jsem svými marnými snahami o vyřešení problému ztratil mnoho drahocenného času.

 

S pozdravem

Podpis

 

Tento dopis jsem doporučeně dnes odeslal.

 

Den 63. - 4.4.2006 Dostal jsem 2 maily, na které jsem ihned zareagoval

1.) doručen v 15:53:

Vážený pane, děkujeme za Váš dotaz. Velmi se Vám omlouváme za zpoždění ve zpracování Vámi zaslaného dotazu. Toto zpoždění bylo způsobeno technickou chybou v našich systémech. Věříme, že se již tato situace v budoucnu nebude opakovat a děkujeme Vám za pochopení. Problém s navýšením rychlosti jsem urgentně předal technikům, kteří zkusí zjistit, proč se stále nedaří u Vaší linky navýšit rychlost. Předem se omlouváme za způsobené problémy. Pokud nedošlo k vymazání stažených dat u Vašeho konta. Tento je zapotřebí nahlásit na Technické podpoře Internetu Expres a to na
lince 800 184 084.
V případě jakýchkoli dotazů k užívání či provozu služeb, poskytovaných naší společností, nás prosím kontaktujte na bezplatné lince Telefonického centra služeb 800 123 456.
S přátelským pozdravem
Tomáš POHL
ČESKÝ TELECOM, a.s. - Telefonické centrum služeb

 

Má reakce:

Vážený pane Pohle,
o změnu tarifu jsem zažádal už 1.2. a o tom, že se nevymazaly k prvnímu
únoru, březnu ani dubnu stažená data, jsem Vás bezúspěšně upozorňoval již
několikrát - písemně (mailem) i ústně na lince 800 184 084. Co kdyby ale
technici místo pokusů o zjišťování, proč se nedaří navýšit rychlost, raději
tuto rychlost jednoduše navýšili? Problém totiž není technický, nýbrž
administrativní (systém nedokázal první žádost zpracovat a po jejím
několikerém vystornování a opakovaném zadávání Vašimi zaměstnanci už nikdo
není schopen objednávku vystornovat a přednostně vyřídit) - a ten je jak se
zdá pro tak obrovskou firmu neřešitelný.
V pondělí jsem poslal písemnou doporučenou stížnost na ředitelství Telecomu
a silně uvažuji o tom, že svůj záznam o marném úsilí docílit změnu, poskytnu
médiím. Zajisté se o něj budou zajímat. Má usilovná snaha o dosažení změny
tarifu, případně alespoň o zrychlení internetu v rámci tarifu původního
totiž ani po 63 dnech nepřinesla kromě planých slibů vůbec žádné ovoce.

S pozdravem
Podpis

 

2.) doručen v 15:57

Vážený pane,
děkujeme za Váš dotaz.

Velmi se Vám omlouváme za zpoždění ve zpracování Vámi zaslaného
dotazu. Toto zpoždění bylo způsobeno technickou chybou v našich
systémech. Věříme, že se již tato situace v budoucnu nebude opakovat
a děkujeme Vám za pochopení.

Také prosím přijměte omluvu za potíže způsobené změnou Vaší služby IB
na IE Extreme. Dle naší databáze vidím, že kolegové usilovně pracují
na realizaci změny služby. Každý den je podávaná urgence. Prosíme Vás
tedy ještě o strpení, než kolegové vyřeší. Alespoň jako malou
kompenzaci bychom Vám rádi nabídli volné minuty k provolání na pevné
linky v rámci ČR.

V případě jakýchkoli dotazů k užívání či provozu služeb,
poskytovaných naší společností, nás prosím kontaktujte na bezplatné
lince Telefonického centra služeb 800 123 456.


S přátelským pozdravem
Veronika Vonková

ČESKÝ TELECOM, a.s. - Telefonické centrum služeb

 

Má odpověď:

Vážená paní Vonková,
kdyby kolegové usilovně pracovali na realizaci změny služby, tak by to
netrvalo přes dva měsíce (jestli jste si všimla, tak jsem žádal o změnu už
1.2.2006). Takhle to vypadá spíš jako nějaký výsměch, protože pod pojmem
"usilovná práce" si opravdu představuji něco zcela jiného.
Volné minuty k provolání nepotřebuji, používám mobil a telefon platím pouze
kvůli internetu. Už tak je trochu podivné, že nutíte zákazníky platit
služby, které nevyužívají a nepotřebují (jako by v pekařství vnutili každému
k bochníku chleba ještě pět zákusků, nezávisle na tom, zdali má zákazník
cukrovku).
Operátoři na lince 800 123 456 jsou sice slušní, ale bohužel systém je tak
nepružný, že zákazníkovi mohou naslibovat hory doly (a většinou se tak
stane), jen aby se ho zbavili a ten se na ně už stejně nikdy nedovolá, aby
se jich alespoň mohl zeptat, proč ho mystifikovali. Změnu tarifu jsem od
nich měl slíbenou už asi 7 x. V pondělí jsem poslal písemnou doporučenou
stížnost na ředitelství Telecomu a silně uvažuji o tom, že svůj záznam o
marném úsilí docílit změnu, poskytnu médiím. Zajisté se o něj budou zajímat.
Má usilovná snaha o dosažení změny tarifu, případně alespoň o zrychlení
internetu v rámci tarifu původního totiž ani po 63 dnech nepřinesla vůbec
žádné ovoce.

S pozdravem

Podpis

 

Den 66. - 7.4.2006 v 7:18 mi byla doručena odpověď pana Pohla:

 

Vážený pane,

děkujeme za Váš dotaz.

Jak již jsem zmínil v minulém e-mailu, předal jsem tento problém
ohledně navýšení rychlosti  na technické oddělení Internetu Expres,
které s tímto požadavkem pracuje. Poprosím Vás o strpení.

V případě jakýchkoli dotazů k užívání či provozu služeb,
poskytovaných naší společností, nás prosím kontaktujte  na bezplatné
lince Telefonického centra služeb 800 123 456 .


S přátelským pozdravem


Tomáš POHL
ČESKÝ TELECOM - Telefonické centrum služeb

 

Den 67. – 8.4.2006 Volal jsem na č. 800123456 a než mne spojili s operátorem, tak jsem vyslechl několikrát ujištění nahraného hlasu, že změna rychlosti bude provedena do 7 dnů od podání žádosti. Operátorka paní Mokrá (stará známá z 1., 5. a 6. března) zjistila, že na její urgence o řešení nedostala žádnou reakci. Nabízela 60 volných minut volání jako kompenzaci, to jsem ale odmítl a řekl jsem ji, ať nám jako kompenzaci dají na dva měsíce na zkoušku Extreme 3072. Chtěla také mailem vyzvat znovu pana Foldynu, aby mne informoval. Řekl jsem jí ale, že to považuji za absolutní ztrátu času. S jejím konstatováním, že bude každopádně požadovat rychlé řešení problému, jsme se rozloučili.

 

Den 69. – 10.4.2006 Zjistil jsem, že některé stránky na internetu nejdou zobrazit. Po důkladné kontrole (asi hodinu práce), kdy jsem prověřil, že nemám zavirovaný počítač, jsem zavolal na technickou podporu 800123456. Po konzultaci s expertem, který sice od změny tarifu a zrychlení dával ruce pryč, zaznamenal si ale stížnost na nesprávný údaj ve stažených datech, jsme došli k závěru, že změnou z 1.4. (o které jsem psal výše) mi byla přidělena nějaká „provařená“ IP adresa, kterou někdo pravděpodobně používal k rozesílání spamu, případně se snažil o nějaké podobné praktiky a na některých serverech je tudíž na blacklistu a tedy blokovaná. Technik mi sdělil, že tyto servery nejsou v jejich správě a že mám jejich správce mailem požádat o odblokování. A je to. Ale na druhé straně se spíš asi domluvím s Číňany než s Českým Telecomem.

 

Den 70. – 11.4.2006  jsem dostal úsměvný mail. Upozorňují mě na hrozbu přečerpání dat. To, že jsem je už mnohokráte žádal o nápravu chybného měření a vynulování dat, nikoho v Telecomu jistě nezajímá.

 

Text mailu:

From: <noreply@telecom.cz
To: <undisclosed-recipients:
Sent: Tuesday, April 11, 2006 5:52 AM
Subject: Informace o vycerpani 90% limitu dat na tel. cisle xxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 Na tento e-mail prosim neodpovidejte, je generovan automaticky.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 Vazena pani, vazeny pane,

 dekujeme za Vas zajem o sluzbu Internet Broadband  512/128  10 GB. V
souvislosti s danymi parametry sluzby si Vas dovolujeme upozornit, ze jste
vycerpal/a 90% stanoveneho limitu preneseneho objemu dat.
Cerpani tohoto objemu dat probehlo dne: 11.04.2006 00:03
 Pro Vasi informaci uvadime, ze vyse stanoveneho limitu u Vami zvolene
sluzby je 10 GB. Celkovy objem Vami prenesenych dat v danem mesici je 8.941 GB
 Veskere dostupne informace o cerpani prenesenych dat naleznete take u
Vaseho uctu na adrese https://konto.telecom.cz, kde si je muzete sami
zkontrolovat a vcas zjistit potrebne informace o jeho provozu.
Dale pro Vasi kontrolu uvadime Vase udaje:
 Vase Identifikacni cislo (ID) pro komunikaci se zakaznickou podporou :
79538
Vami zvoleny tarif : Internet Broadband  512/128  10 GB
 Modem : Carrier Broadband
 Jeste jednou Vam dekujeme, ze jste si vybrali CESKY TELECOM jako
spolecnost, od ktere vyuzivate sluzby sirokopasmoveho pristupu do internetu. V pripade dotazu prosim kontaktujte nasi zakaznickou podporu na bezplatnem
telefonnim cisle 800 123 456 nebo na internetove adrese
http://www.telecom.cz/napiste/index.php?theme=70.
Prejeme Vam prijemny den, dalsi upozorneni obdrzite pri vycerpani 100%
stanoveneho limitu preneseneho objemu dat, kdy Vam zaroven bude automaticky
prirazen a nauctovan novy balicek dat v objemu 5 GB.

S pratelskym pozdravem
Frantisek Bahensky
reditel pro peci o zakazniky
CESKY TELECOM, a.s.

 

Den 71. – 12.4.2006. Volal jsem znovu na 800123456, abych zjistil, zda se něco pohnulo v nehybných vodách Telecomu. Operátor pan Vajter mi řekl, že chápe mé rozhořčení a předává vše specializovanému oddělení. Když jsem chtěl slyšet jeho název, tak mi řekl, že to oddělení žádný název nemá.

 

Zaslal jsem tento mail na maily TV Nova a MF DNES (a poslal jim popis anabáze do 71. dne):

 

Dobrý den,

před nedávnem jsem v novinách četl o anabázi člověka, který chtěl změnit operátora a ponechat si svoje původní číslo. Není to zcela nic proti mé snaze o změnu tarifu internetu, která trvá už 71. den. Telecom je neprůstřelná pevnost. Pokochejte se také. V příloze Vám posílám popis jednoho marného zápasu, který zatím nemá konec. Pro informaci uvádím, že změnu tarifu slibují všude (třeba na jejich lince 800123456) do sedmi dnů. Rychlost navýšili už i těm, kteří o to nežádali...

Podpis, adresa

MF DNES použila některé pasáže ve svém článku 15.4.2006

mfdtel.jpg (421682 bytes)

 

Den 72. – 13.4.2006 Zjistil jsem, že na webovém prostoru přidruženému ke službě IOL Broadband nefungují služby FrontPage Extensions, takže nefungují třeba objednávkové formuláře na webových stránkách zde umístěných. Jelikož jsem dělal některé aplikace (i pro jiné firmy) založené na této funkci a díky tomu, že formulář se chová tak, jako by žádný problém nebyl, může dojít k objednávce a zákazník si po marném čekání na kontakt  zboží objedná jinde. Volám na číslo 800 184 084, abych nahlásil tuto poruchu. Člověk, který oznámení přijímal (už si ani nebudu psát jeho jměno) mi sděluje, že těch hlášení o poruchách tam je už více,a táže se, kterou má tedy poslat dál. Řekl jsem mu, že třeba žádnou, ale že pokud zjistím, že díky nefunkčnosti formulářů některý zákazník nemohl dokončit objednávku a koupil software konkurenční firmy, tak podám na Telecom žalobu. S tím jsme se rozloučili.

 

V 10:40 volala operátorka paní Mokrá. Sdělila mi, že požádala techniky, aby ručně vystornovali objednávky, které blokují možnosti zadání nové a pak se pokusí o zadání požadavku znovu. Dříve než po Velikonocích to ale nebude.

 

Došly mi síly a objednal jsem si internet u Českých radiokomunikací Bluetone Premium ADSL - 5120/512 / agregace 1:20.

V pátek 14. dubna (velice pravděpodobně i díky zveřejnění v MF DNES - viz výstřižek) došlo ke zvýšení rychlosti na 2048/256. Přesně 73. den od podání žádosti.